Close Menu
Φοίνικας Πειραιά
    Facebook Instagram TikTok
    Φοίνικας Πειραιά
    Facebook Instagram TikTok
    • ΑΡΧΙΚΗ
    • Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ
      • ΔΙΟΙΚΗΣΗ
      • ΙΣΤΟΡΙΑ
      • ΟΡΑΜΑ
      • ΕΜΒΛΗΜΑ
      • ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ
    • ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ
      • ΑΝΔΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΒΙΚΟΣ COLA
      • ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ
      • ΝΕΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ
    • ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
      • ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ
      • ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
      • ΝΕΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
    • ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
      • ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΪ
      • ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΒΟΛΕΪ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ
      • ΝΕΑ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
    • ΝΕΑ
      • ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
      • ΝΕΑ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΒΟΛΕΪ
      • ΝΕΑ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ
    • ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
    Φοίνικας Πειραιά
    Facebook Instagram TikTok
    ΝΕΑ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΒΟΛΕΪ

    Νίκη για νεανίδες ήττες για κορασίδες στο βόλεϊ

    20 Οκτωβρίου 2025
    Κοινοποίηση Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Γέμισαν … βόλεϊ τα Σαββατοκύριακά μας καθώς τα πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΔΑ νεανίδων και κορασίδων βρίσκονται πλέον σε πλήρη ανάπτυξη με τον σύλλογό μας (κατόπιν αξιολόγησης από τους προπονητές μας) να συμμετέχει με τρία αγωνιστικά τμήματα ενδεικτικό της σπουδαίας πραγματικά δουλειάς που γίνεται στα φυτώρια μας, εκεί που χτυπά η καρδιά του Φοίνικα Πειραιά.

    Στα των αγώνων, οι νεανίδες Κ20 επικράτησαν χθες βράδυ μετά από ένα ιδιαίτερα ανταγωνιστικό παιχνίδι της ομάδας του Ιπποκράτη Χαϊδαρίου με 3-1 σετ στο Π. Σαλπέας κάνοντας το 2/2 στον όμιλό τους. Πέραν του πρώτου σετ τα επόμενα τρία ήταν γεμάτα με αγωνία και συνεχείς ανατροπές.

    Οι κορασίδες Κ18 Α ηττήθηκαν το Σάββατο εκτός έδρας από τον ανώτερο Τελαμώνα Σαλαμίνας με 3-0 σετ. Πέραν του 2ου σετ η  ομάδα μας δεν έβαλε δύσκολα στον αντίπαλό της και ηττήθηκε δίκαια.

    Πρώτο παιχνίδι ever για τμήμα Κορασίδων Κ18 Β για τον σύλλογό μας, το Σάββατο το μεσημέρι στο Π. Σαλπέας  με τα κορίτσια μας να εκπλήσσουν ευχάριστα με την απόδοσή τους αφήνοντας πάρα πολλές υποσχέσεις για το μέλλον. Η ήττα με 3-0 από τον ΓΣ Ηλιούπολης είναι το λιγότερο που  απασχολεί αφού προτεραιότητα είναι οι αθλήτριες να αποκτήσουν εμπειρίες και παραστάσεις που θα είναι εξαιρετικά χρήσιμες στη μελλοντική τους διαδρομή.

    Αναλυτικά τα αποτελέσματα

    Νεανίδες Κ20 : Φοίνικας Πειραιά – Ιπποκράτης Χαϊδαρίου 3-1

    25 – 12 (1), 26 – 28 (2), 25 – 22 (3), 25 – 23 (4)

    Φοίνικας Πειραιά (Μαντούβαλος Π.) : Χιωτάκη Ε. (Α), Κωστοπούλου Μ., Μπουτσάκη Ε., Πουρσανίδου Χ., Μαστοράκη Δ., Περδικούρη Α., Λαμπροπούλου Χ. (λ), Χιωτάκη Μ., Βιντζηλαίου Μ., Γιάννου Ε., Μουτσοντέμι Φ., Παπαϊωάννου Σ., Γεωργατζά Ν., Φιλιππακοπούλου Β. (λ).
    Κορασίδες Κ18Α : Τελαμών – Φοίνικας Πειραιά 3-0
    25 – 9 (1), 25 – 17 (2), 25 – 10 (3)
    Φοίνικας Πειραιά (Μαντούβαλος Π.): Βιντζηλαίου Μ. (Α), Περδικούρη Α., Γεωργατζά Ν., Χιωτάκη Μ., Παπαϊωάννου Σ., Σαράφη Μ., Λαμπροπούλου Χ.,  Φιλιππακοπούλου Β., Λαδοπούλου Α., Ξυαλίδη Β., Δαρζέντα Μ.,
    Κορασίδες Κ18Β : Φοίνικας Πειραιά – ΓΣ Ηλιούπολης 3-0
    18 – 25 (1), 18 – 25 (2), 16 – 25 (3)
    Φοίνικας Πειραιά (Φιλιππακόπουλος Α.): Λάμπρου Κ. (Α), Ντιουντίν Σ., Περσελή Ν., Γιαννάτου Τ., Περδικούρη Π., Μπεκιάι Θ., Άισι Ζ., Γκέκα Α. (λ), Κουνιάκη Δ., Σπύρου Φ., Λάμπρου Χ., Κουτσοβασίλη Ι.

     

    Κοινοποίηση Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Προηγούμενο άρθροΦοίνικας Πειραιά vs ΟΚ Ελευσίνας 55-60 (εφηβικό)
    Επόμενο άρθρο Τελαμώνας vs Φοίνικας Πειραιά 71-65

    Σχετικές αναρτήσεις

    “Το παιχνίδι είναι μόνο η αρχή”. Οι εγγραφές και προπονήσεις των ακαδημιών βόλεϊ

    16 Σεπτεμβρίου 2026

    Συνεχίζεται η συνεργασία με τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών Μπουλντούμη

    16 Σεπτεμβρίου 2026

    Πέρασες Αθήνα ή Πειραιά ; Έλα στον Φοίνικα !

    7 Αυγούστου 2026

    Φιλικός αγώνας με Ρουφ για γυναίκες – Ενθαρρυντικά τα πρώτα μηνύματα

    Ξεκίνημα με κύπελλο για άνδρες και γυναίκες στο μπάσκετ

    Άνοδος στην Τοπική Κατηγορία για το γυναικείο τμήμα βόλεϊ

    Στον Φοίνικα ο Αριστοτέλης Χρυσάκης

    “Το παιχνίδι είναι μόνο η αρχή”. Οι εγγραφές και προπονήσεις των ακαδημιών βόλεϊ

    Ευέλικτο πρόγραμμα 6/7 για τις ακαδημίες μπάσκετ – Οι εγγραφές ξεκίνησαν !!!

    Συνεχίζεται η συνεργασία με τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών Μπουλντούμη

    77 χρόνια ιστορίας και προσφοράς. Και συνεχίζουμε …

    Facebook Instagram TikTok
    © 2026 foinikas-peiraia.gr .

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.